خداوند محبت است... بنام محبت

خداوند محبت است... بنام محبت


بایگانی

شگفتی آفرینش پدیده ها

دوشنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۶، ۰۴:۴۷ ب.ظ

 

از نشانه های قدرت جبروتی ، و شگفتی لطائف آفرینش خداوندی است ، که از آب دریای عمیق و دارای امواج بلند و متراکم - که بر هم می خوردند ، و صدایی مهیب داشتند - زمین خشک را پدید آورد  ، سپس از آن آب طبقاتی آفرید ، آنگاه هفت آسمان را پس از آنکه بسته ( و بهم پیوسته) بودند از هم باز کرد.
آن آسمان ها به فرمان خداوند خود را نگاه داشتند ، و بر حد خود ( و اندازه ای که برایشان مقرر شده بود ) قرار گرفتند.
و خداوند زمین را بر دریایی سبز و روان استوار و پابرجا ساخت، دریایی که مطیع فرمان خدا ، و در برابر هیبت جلال او تسلیم ، و جریان آبش از خشیت او ساکن است.

 
تخته سنگ های بزرگ و تپه های بلند و کوه های زمین را پدید آورد ، و همه آنها را در جای خود قرار داد ، و در قرارگاه خاص خود مستقر ساخت.
قله ی کوه ها به هوا بلند شد ، و ریشه ی آنها در آب قرار گرفت. کوه ها را از زمین های هموار بلند ساخت ، و پایه های آن را در پهنه ی اطراف زمین و مواضعی که برقرارند فرو برد.

 
قله ها را بالا برد ، و بلندی های آن را طولانی ساخت ، و کوه ها را ستون زمین قرار داد ، و مانند میخ هایی بر زمین کوبید ، تا هنگام حرکت خود ساکنانش را نلرزاند ، و آنچه را حمل می کند نریزد ، و از جای خود منحرف نشود.

 
پس پاک و منزه است خداوندی که زمین را پس از موج زدن آب هایش نگاه داشت ، و با پایان دادن به دوران رطوبتش آن را خشک کرد ، و سپس آن را برای مختلوقاتش بستری آرام و فرشی گسترده قرار داد ،
آن هم روی دریایی که متراکم و راکد و بدون جریان است ، و ایستاده است و حرکتی ندارد ، که بادهای سخت آن را حرکت می دهد و زیر و رو میکند ، و ابرهای پر باران آن (دریا) را چون مشک می جنباند.
" در این آثار و نشانه ها برای کسانی که از خداوند خشیت دارند ، عبرت و پند است." (نازعات /26)


شگفتی آفرینش پدیده ها
نهج البلاغه 

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۶/۰۳/۲۲
مهربان اربابـــــ ...

خدا.

خداشناسی.

نهج البلاغه

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">